Měření přístrojem InBody

podrobná analýza složení těla

inbody InBody je dnes nejmodernější počítačově ovládaný přístroj určený pro diagnostiku a analýzu složení lidského těla. Ze získaných informací se dozvíte, jak vypadá kompletní stavba vašeho těla, jestli vám hrozí nějaká zdravotní rizika, zda a jak je třeba změnit jídelníček, jaké pohybové aktivitě se věnovat, aby úbytek (přírůstek) hmotnosti byl efektivní atd. Měření trvá necelou minutu - přístroj poté zpracuje snadno srozumitelný výstup.

Co zjistí specializovaný diagnostický přístroj InBody?

 • základní údaje o vaší hmotnosti a tukové tkáni (zda je tuk uložen pod kůží nebo již i uvnitř mezi orgány)
 • hmotnost vody v těle, přítomnost otoků v těle
 • hmotnost beztukové tkáně - orgány, svaly, kosti (zda vám nehrozí osteoporóza)
 • poměry pravé a levé části těla nebo horních a dolních končetin
 • vizuálně uvidíte, kde se vám ukládá největší procento tuku, jaký je váš základní metabolismus a optimální kalorická spotřeba na den atd.

Měření lze nabídnout osobám ve věku od 6 let výše (tedy i dětem a seniorům). Váživost přístroje je od 10 do 220 kg. Měření nelze provádět u lidí s kardiostimulátorem a inzulínovou pumpou, kvůli zkreslení výsledků není vhodné ani pro těhotné ženy.

inbody_postaveni
Pro zajištění přesnosti měření se doporučuje dodržet následující pokyny:
1) Test provádět před jídlem (tj. nalačno nebo po uplynutí dvou hodin od posledního jídla, hmota jídla se počítá jako váha a může být příčinou chyby měření)
2) Nejlépe po použití toalety (objem moči i stolice je zahrnut do měření váhy, což by mohlo vést k biologické chybě)
3) Těsně před měřením necvičit (cvičení a prudké pohyby mohou způsobit dočasné změny ve složení těla)
4) Cca 5 minut před měřením zůstat v klidu stát (test hned po ležení nebo dlouhém sezení může způsobit mírné změny ve výsledcích, jelikož tělesná voda má snahu se stahovat do dolních končetin, jakmile osoba sedí nebo vstane)
5) Neprovádět test těsně po sprchování nebo sauně (pocení způsobuje dočasné změny ve složení těla)
6) Neprovádět měření během menstruace (v té době dochází ke zvýšení tělesné vody)
7) Test provádějte při normální pokojové teplotě (zatímco lidské tělo je při normální teplotě stabilní, složení těla je náchylné na změnu horkého nebo chladného počasí)
8) Při opakovaném testu se ujistit, že jej provádíte při shodných podmínkách (takto bude dodržena přesnost výsledků a jejich porovnatelnost v čase)

Správné držení těla zvyšuje přesnost výsledku testu.

Měření je rychlé, jednoduché a nebolí. Analyzovaná osoba si naboso stoupne na určené místo na přístroji (nemusí se svlékat), uchopí tyče pravou i levou rukou a po zadání výšky, věku a pohlaví vydrží v této poloze cca půl minuty. Poté přístroj InBody přehledně vyhodnotí všechny potřebné hodnoty.

Zaujala vás naše nabídka? Měření provádí odborný poradce pro výživu, náš dlouholetý spolupracovník a člen Lékařského grémia, Mgr. Martin Forejt, Ph.D.

inbody3

InBody 2012 - nově

 • s rozborem již doneseného jídelníčku

 • za zvýhodněnou cenu pro člena rodiny

Měření na přístroji InBody nabízí od nového roku za stejnou cenu také rozbor vašeho stávajícího jídelníčku, který si na měření přinesete.
Jídelníček bude konzultovaný v souvislosti s výsledky měření na InBody. Bude se jednat o přímé doplnění nebo pozměnění vašeho jídelníčku bez škrtání a zákazů. Každý změřený zákazník, pokud si přinese jídelníček sepsaný za 1 - 3 dny s uvedenými gramážemi, časy jídel a vypitými tekutinami, obdrží konkrétní informace ke svému stravování a příjmu tekutin. Výhodou této služby je, že nejde o obecné, ale cílené individuální výživové poradenstvíinbody4, jehož výsledek si s sebou odnášíte domů na papíře a můžete se těmito radami dále řídit. Nestane se tak, že byste zapomněli, jaká doporučení jste při měření obdrželi.

Zvýhodněná cena i pro rodinného příslušníka

Další novinkou je, že pokud člen Finclubu přivede na měření svého blízkého rodinného příslušníka, má i on měření za sníženou cenu - tedy 350 Kč - tak jako člen Finclubu. Tuto výhodu může využít maximálně jeden člen rodiny v daný den měření.

Měření InBody - nevíte, oč se jedná?

 • inbody5měření trvá pouze půl minuty a podává detailní popis, z čeho se skládá naše tělesná váha:
  - množství vody, svalů, tuku a jejich rozložení na těle
  - množství tuku mezi orgány
  - hospodaření s vodou v těle - otoky
  - stav kostních minerálů
 • určuje, jaký je vzhledem k výsledkům měření celkový stav zdraví člověka, o kolik má zhubnout či přibrat
 • výsledky jsou detailně popsány a vysvětleny výživovým poradcem, klient si je vytištěné odnáší s sebou domů
 • před měřením by klient neměl 3 hodiny jíst ani pít, neměl by také zmoknout či být těsně po sportovním výkonu, ženy by neměly mít menstruaci, měření se neprovádí u lidí s kardiostimulátorem, inzulínovou pumpou, u těhotných žen a dětí mladších 6 let
 • měření se provádí bez bot a ponožek, maximálně v tričku a kalhotách či sukni, není třeba se svlékat do spodního prádla
 • měření se provádí na distribučních centrech Finclubu v předem dohodnutý termín, který se dojednává na základě poptávky finclubáků a ostatních klientů s vedoucím DC
 • nově je součástí služby také konzultace stávajícího jídelníčku přineseného sepsaný na papíře: zápis 1 - 3 dnů včetně gramáží, časů jídel a množství vypitých tekutin v jednotlivé denní doby
Příklad výsledků zpracovaných přístrojem InBody

inbody6