Základní informace

Diagnostika výživy z vlasů – nadstandardní služba pro členy a zákazníky Finclubu

Jedná se o diagnostickou metodu, která analyzuje složení, koncentraci a poměr jednotlivých prvků v těle. Zkoumaným materiálem jsou u této diagnostiky vlasy.

Diagnostika z vlasů

Co všechno se z takového vyšetření dozvíte?

 1. O životosprávě:
  • co byste měli jíst
  • jak jíst
  • kdy jíst
  • v jakém poměru a množství

 2. O přípravcích:
  • jaké látky byste měli doplnit
  • jaké produkty užívat a proč
  • v jaké kombinaci
  • kdy přesně během dne

 3. O sobě:
  • k jakým onemocněním máte sklony
  • jak se jim vyhnout
  • jak podpořit svou léčbu
 

 

Začněme u životosprávy

Staré čínské přísloví praví - „Jestliže neznáš otce nemoci, pak určitě špatná strava je její matkou.“ Jak se tedy máme stravovat, abychom byli zdraví? Úkolem vlasové analýzy je rozpoznat „stravovací“ potřeby daného organismu, najít příčiny potíží a ukázat další cestu.


Analýza prvků z vlasů má téměř třicetiletou tradici, v Polsku je tato metoda známá od začátku 80. let minulého století. Na toto téma vznikla spousta vědeckých prací, které vyšly ve významných lékařských novinách a časopisech. Proto je pro Finclub velkou satisfakcí, že od r. 2005 může tuto službu nabídnout i svým členům i zákazníkům.

 

  Diagnostika výživy z vlasů

PROČ jsou zkoumaným materiálem vlasy?

Když zjistíme minerální složení vlasů, vidíme kousek metabolismu prvků v organismu. Vlasy jsou „chemicky stálé“ - zevní keratinový obal vlasu zabraňuje ztrátě složek a zabraňuje také pronikání znečištění do vnitřku vlasu. Bioprvky jsou vestavěny natrvalo do struktury vlasů již v průběhu jejich růstu, výsledek analýzy tak není ovlivněn krátkodobými změnami.

 

  Diagnostika výživy z vlasů

PROČ prvky? Je důležité znát jejich hodnoty?

Analýza prvků ve vlasech ilustruje množství prvků uskladněných v organismu a odráží stav minerální přeměny. Na jejím základě lze stanovit metabolický typ zkoumaného člověka a doporučit mu patřičná výživová opatření. Správná výživa a správná suplementace má totiž mimořádný význam: zdravého člověka preventivně ochraňuje před mnohými chorobami, u nemocných osob podporuje léčbu, pomáhá rychleji docílit očekávaných výsledků, chrání před vedlejšími účinky léků. Výsledky těchto vyšetření splňují nároky lékařských diagnóz a jejich interpretace proto vyžaduje známost lékařské vědy.

 

  Diagnostika výživy z vlasů

BEZPLATNÉ PORADENSTVÍ

Analýza prvků z vlasů je dodatečným vyšetřením a jako každé vyšetření potřebuje být vysvětleno lékařem. Z tohoto důvodu zákazníci dostávají kromě zpracovaných výsledků i popis, který byl připraven lékařem specialistou. Navíc mají možnost bezplatného poradenství, které poskytují lékaři spolupracující se společností Finclub.


Když dostanete zpracované výsledky, doporučuje se konzultovat je s lékařem, který má službu na distribučním centru Finclubu a prošel v tomto směru speciálním školením. Ten pak na místě zodpoví vaše dotazy, upřesní postup, bude interpretovat výsledky a případné nejasnosti, pokud vám z písemné zprávy nebudou jasné. Toto vše budete mít jako naši zákazníci zdarma!

 

  Diagnostika výživy z vlasů

Cena služby

Doporučená cena této služby pro zákazníky je 1 990 Kč.